Ana Menü
ŞAVŞAT’TA ”ATATÜRK’Ü ANMA HALK YÜRÜYÜŞÜ”
21 Mayıs 2012
0 Yorum
imagesCAMSGB1S
  Şavşat’ta 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kapsamında "Atatürk´ü Anma Halk Yürüyüşü" düzenlendi.

   

  İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen halk yürüyüşüne , Garnizon Komutanı J. Üst. Bülent Keskinsoy, Emniyet Amiri Hüsyin Güleç, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Murat Kaya, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Özgen Yüksel, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
   
  Yoğun katılımla oluşan yürüyüş korteji, Hükümet Konağı önünden başlattıkları yürüyüşü Cumhuriyet Caddesi güzergâhından geçerek Şavşat- Ardahan Karayolu Armutlu Mahallesi Camiine kadar sürdürdü. Yavuzköy Köyü Değirmenler mevkiine kadar planlanan yürüyüş hava muhalefeti nedeniyle geri dönüş yapılarak başlangıç noktasında sonlandırıldı.
   

  Yürüyüş sonunda İlçe Gençlikk Hizmetleri ve Spor Müdürü Özgen Yüksel, kısa bir açıklama yaparak, “Gençlik ve Spor Bayramı öncesi genç nesillere Atatürk'ü ve onun düşünce sistemini aktarmak için her yıl geleneksel olarak ' Yurtta Birlik Dünyada Barış için Atatürk'ü Anma Halk Yürüyüşü' sloganıyla" yürüyüş düzenlediklerini söyledi

  Bir Cevap Yazın