Ana Menü
ÇAVDARLI KÖYÜ DERNEĞİ BİLGİLENDİRME
10 Şubat 2021
0 Yorum
579a871a-6866-459a-b65b-321b844136db

  Değerli köylülerimiz,
  Çavdarlı Köyü Kültür Turizm ve Kalkındırma Derneği’nin 2020 yılı kesin bütçesi ile birlikte siz değerli üyelerimizi ve köylerimizi bilgilendirmek istedik, katkı veren köylülerimizi yaptıkları  bağış miktarlarına  göre gruplandırarak  alfabetik sıraya göre tablo hazırladık.

  thumbnail_20210210_184215Not: Yan tarafta isimlerini yazdığım liste sadece 2020 ve 21 yılında okul için katkı verenlerin isimlerini paylaştım. 2018 ve 2019 yıllarında da katkı veren çok sayıda köylümüz olmuştu. Onların verdiği bağışlarla okulun çatısı yapılmıştı, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

  2020 yılında Dernek yönetimi olarak koyduğumuz hedefler arasında okulumuzu kültür evine dönüştürme projesini bitirmek ve hizmeti açmaktı.

  Okulumuzu sizlerin  katkılarıyla ufak tefek işler haricinde ki bütün işleri tamamlanmış oldu, sadece yer zemin döşemesi, içerisinin dizaynı ve çevresinin demir kazık ve tel ile çevrilmesi eksik kalmıştır. Kazıklar hazırdır, işçilik tamamdır, sadece tel alınarak ve bir aracın içeriyi girecek genişliğinde  demir kapısı yapılarak bitmiş olacaktır. Bu yapılacak işleri de bahar döneminde yapmayı planlıyoruz.
  Sonrasında da eğer pandemi şartları uygun olursa yaz aylarında sizlerin de köyde olabileceği günleri göz önünde bulundurarak ilçemizin mülki amirlerinin katılımıyla bir açılış yapmayı planlıyoruz.
  Okulun bu aşamaya gelmesinde maddi ve manevi katkı veren herkese yürekten teşekkür ediyoruz.
  Şunu iyi biliyoruz ki kendileri fiziki olarak aramızda olmasalar da bizlerle gönül bağı kurarak destek veren köylülerimizi ve kendini Çavdarlı Köylü gören herkes bizim için çok kıymetlidir. Yaptığımız ve yapacağımız işler ancak dayanışma ile olabilecek ve sonuçta da bize emanet edilen köyümüze ait demirbaşları gelecek nesillere aktarabilmenin mutluluğunu hep birlikte yaşamış olacağız.
  Bu arada  okulun tadilatı için derneğimize katkı sunan köylülerimizi  yaptığımız işlerin parasal boyutuyla bilgilendirmek istiyoruz,
  2020 yılında okulun tadilatı için toplam da 34.916,00  TL harcanmış olup , 29.700,00 TL ni sizlerin bağışlarıyla karşılanmış, 5.216,00  TL tutarını da Dernek üyelerimizin aidatlarından gelen paradan karşılayarak bitirmiş durumdayız.
  Derneğimizin kuruluş amacı ve tüzüğünde yer aldığı şekilde; Çavdarlı köyünün kalkınması örf adet ve geleneklerinin korunması , Turizm yönünden gelişmesi gibi  tüzüğümüzde yer alan çalışmalarımıza da devam etmek arzusundayız.

  2021 yılı  hedeflerimiz arasında mevcut köy konağımızın tadilatını ve onarımını yapmak bulunmaktadır,
  Şavşat’ın hiçbir köyünde olmayan köy konağı bizlere büyüklerimizden hediye edilmiştir, bizler de emanetleri korumak,  kollamak ve bizden sonraki nesillere bırakmak niyetinde olduğumuz kesindir.
  Eğer gerekli desteği  bulabilirsek köyde evi olmayan fakat köye gelmek isteyen köylülerimizi misafirlerimizi orada ağırlamak konaklama yapmasını sağlamak amacındayız,
  Köy konağı; üç odası olan, banyosu-tuvaleti, mutfağı bulunan ve 50 metre karelik salondan oluşan bir binadır.
  Köy konağının kesin maliyetini bilmiyoruz fakat tahmini olarak bir bilgi sahibiyiz.
  Yapılacak işler arasında elektrik işleri, boya, çatının tamiri,  banyo tuvaletin elden geçirilmesi ve çevresinin tel ile kapatılması gibi işlerdir. Bu saydığımız işlerin maliyeti tahmini 20.000- 25.000 tl arasındadır.
  Yapılması planlanan  işlerden köy konağının elektrik tesisat işini yönetim kurulu üyemiz Tuncay Altun yapacağı sözünü vermiştir , Mart ayında kendisi köye gittiğinde bunu gerçekleştirecektir.
  Yukarıda saydığım diğer işleri  yine  imece”  olabilirsek köyümüze hep birlikte bir yapı daha kazandırmış oluruz,
  Ülkemizin şartlarını ve pandemi sürecini göz önünde bulundurarak öncelikle derneğimize üyelik yaptırılması, üye olan köylülerimizin de 2020 ve 2021 yıllarına ait aidatları yatırılması hususunu önemle rica  ediyoruz.
  Güzel günlerde görüşmek dileğimizle

  Çavdarlı Köyü Kültür Turizm ve Kalkındırma Derneği  

  Aidat Hesabı

   İban no  ; TR 5900  0100  0376  5659  8352  5001    Şavşat , Ziraat Bankası  

  Okul ve 
  İBAN  NO: TR 3200  0100  0376  5659  8352  5002    Şavşat , Ziraat Bankası

   

  Çav-Der Yönetim Kurulu
                                                                                                                                                       

   

  Bir Cevap Yazın