Ana Menü
DEĞERLİ ÖĞRETMENİM
24 Kasım 2019
1 Yorum
IMG-20191124-WA0000

  Baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda okuyan, sorgulayan, fikri hür, vicdanları hür nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü canı gönülden kutluyorum.

  İnsanların yaşamlarında bazı kişiler kocaman yer kaplarlar, hayata ve çevreye bakış açısının şekillenmesinde çok büyük rol oynarlar.

  1977 yılında ilkokul 5. sınıfın son bir buçuk ayını şimdi birçoğumuzun özlem duyduğu Çavdarlı köyünde okudum ve İlkokul hayatımda çok net hatırladığım birçok anımı Çavdarlı Köyü İlkokulu’nda okuduğum günlerden hatırlıyorum. Bunun başaktörü Çok değerli öğretmenimİLİMDAR KÜÇÜKALTUN du, bize şimdi virane olan o güzelim okulda hem eğitim hem öğretim verdi, bunun en 52 (1)canlı örneği o günlerde bize öğrettiği zaman zaman  mırıldandığım YENİCE YOLLARI BÜKÜLÜR GİDER türküsüydü. Bende o türküyü yayınlayarak kendisini sonsuz saygılarımı iletiyor, ÖĞRETMENLER GÜNÜ nüzü kutlar ellerinizden öperek sağlıklı mutlu bir yaşam diliyorum.

  Bu vesileyle Ülkemizde de en çok okuma-yazma oranına sahip olan Artvinli ,Şavşatlı ve ÇAVDARLI KÖYLÜ bütün öğretmenlerimiz öğretmenler gününü kutluyorum. 

  Saygılarımla

  Mustafa Faruk ALTUN

  YENİCE YOLLARI BÜKÜLÜR GİDER

  “DEĞERLİ ÖĞRETMENİM” için bir cevap

  1. seleffettin diyor ki:

   24 KASIM 2015 TARİHİNDE BENDE BIRKAÇ KELİME YAZMIŞTIM AMA NASIL  OLDUYSA  BİLMİYORU SİLİNMİŞ NEDEN OLDU BİLEMEDİM, KAÇ GÜN DUR AÇMAMIŞTIM BİLGİSAYARI ŞU ANDA AÇTIM  YAZIMI BULAMADIM BENİM FACEBOOK A YAZMIŞTIM VE ÇAVDARLI SİTESİNİ AÇTIĞIMDA ÇOK DEĞERLİ SAYGI DUYDUĞUM BİR ÖĞRETMENİN ADINI GÖRDÜM SAYIN İLİMDAR KÜÇÜKALTUN AĞABEYİMİ

    

   24.KASIM 2015
   başta baş öğretmen mustafa kemal  atatürk ve tüm öğretmenlerimin ve çavdarlı köyün deki öğretmenlerin  gümüş ailesindeki öğretmenlerin ebediye göçen öğretmenlere allahtan rahmet diler hayatta olan öğretmenlerin bu günlerini kutlarım mevladan sağlık sihat dilerim.

    

              OKULUM

   O gördüğün beyaz okulumuza 
   Kırk  beş yılında başladım
   Abbas hocamda ilk okudum
   Rahmetle anarım ben onları
   Öğretmenler günü kutlu olsun

    

   Anadan babadan sonra gelen onlardır
   Yüksek yüksek mevkilere veren onlardır
   Bütün insanların kıymetini bilen onlardır
   Tüm öğretmenler gününü  candan kutlarım

   SELEFETTİN GÜMÜŞ  KIRIKKALE  

  Bir Cevap Yazın